SILVER OCH METALL / Koppar, Mässing & Tenn / Potta 6812522
nr 681 2522
Potta
1800-tal, tenn
Kondition: bucklor
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
måndag 14 februari 2011
kl 17:48:23
14/2 17:21:26
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn
Potta
Kondition: bucklor
nr 681 2522
Potta
1800-tal, tenn
Kondition: bucklor
Utrop: | 100 kr |
Såld: | 100 kr |
måndag 14 februari 2011 |
14/2 17:21:26 | 1 | Vinnande bud |
Tenn
Firma Svenskt Tenn
Firma Svenskt Tenn